Daikin Isı Pompası

 Daikin Isı Pompası

Daikin Altherma Isı Pompası

Geleneksel ısıtma sistemleri pahalı fosil yakıtları kullanmaktadır.

 

Isı pompası teknolojisini kullanan ısıtıcılar çok daha verimli bir biçimde çalışmakta ve fosil yakıtları ya da elektriği esas alan geleneksel bir ısıtma sistemine oranla daha fazla enerjiyi muhafaza etmektedir.

 

Toplam masrafınız çok düşük bir miktardaki elektrik faturası olacaktır, ancak bu miktarı iyi kazanç sağlayan bir yatırım olarak düşünebilirsiniz.

 

Daikin Altherma Isı Pompası, 1 kilowatt'lık elektrik enerjisinden 3 ile 5 kilowatt'lık ısı enerjisi üretmektedir.

 

Daikin Altherma Isı Pompası motorin, gaz veya diğer tehlikeli maddeler kullanmaz dolayısıyla bu maddelerin getirdiği riskler de engellenmiş olur.

Buna ek olarak herhangi bir gaz bağlantısına veya yakıt tankına gerek yoktur.

Tank sızıntısından dolayı zehirlenme, koku, patlama veya kirlenme gibi bir risk içermez.

 

Daikin Altherma Isı Pompası ısıyı havadan alır. Herhangi bir yerin kazılmasına veya sondaja gerek yoktur. Hem dış ünite hem de iç ünite kompakt bir tasarıma sahiptir.

  

Dış ünite, çatıda olmak üzere binanın dışında herhangi bir yere yerleştirilebilir.

 

Daikin Altherma Isı Pompası dumansız ve alevsiz çalıştığı için iç ünitenin bulunduğu odada baca veya sabit havalandırmaya gerek yoktur.

 

Fosil yakıt ile çalışan ısıtma sistemlerine alternatif olarak geliştirilen Daikın havadan suya ısı pompası, dış havada bulunan ısıyı alarak evinize taşır.

Böylece ısınma masraflarınızın büyük bir kısmı dış ortam havasından sağlanmış olur.

Böylece hem çevreye zarar verilmezken, ısınma masraflarınız da ciddi oranda düşürülmüş olur.

 

Bir ısı pompası için sadece bir ısı kaynağı (hava), iki ısı eşanjörü (bir tanesi ısıyı absorbe etmek, diğeri ısıyı mahale aktarmak için) ve sistemin çalışmasını sağlamak için göreceli olarak düşük miktarda elektrik enerjisi gereklidir.

 

Isı pompası enerjiyi çevreden sağlamaktadır.

 

Daikin Altherma Isı Pompası sisteminde kaynak dışarıdaki havadır. Isı pompası enerjiyi belirli bir sıcaklıkta alır, bu sıcaklığı yükseltir ve ardından bir akışkana aktarır.

 

Daikin Altherma Isı Pompası sisteminde kullanılan akışkan sudur ve radyatörler, döşemeden ısıtma sistemi veya fan coil üniteleri içersinde dolaşır.

 

Daikin Altherma Isı Pompası hem yeni hem de restorasyon uygulamaları için kullanılabilir ve standart radyatörlere, döşemeden ısıtma sistemlerine veya fan coil ünitelerine bağlanabilir.

 

Halihazırda bir ısıtma sistemine sahipseniz, bu sistemi bütünüyle değiştirmenize gerek yoktur.

 

Daikin Altherma Isı Pompası radyatör, yerden ısıtma ve fancoile bağlanabilme özelliği sayesinde tüm ısıtma uygulamalarına olanak tanımaktadır.

 

Kışın ısıtma yapan sistem aynı zamanda sıcak yaz aylarında evinizin iklimlendirilmesi özelliğine de sahiptir.

 

Evinizin ekonomik bir şekilde ısıtılıp – soğutulmasını sağlayan DAIKIN Isı Pompası tüm yıl boyunca kullanım suyunuzu da ısıtacak şekilde en son teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir.

 

Sizin yapmanız gereken tek şey, standart olarak sunulan uzaktan kumandanızın tuşlarına dokunarak yaz – kış evinizin tasarruflu bir şekilde iklimlendirilmesini sağlamaktır.

 

Daikin Altherma Isı Pompası ısınma ihtiyaçlarınızı karşılamanın yanı sıra evinize sıcak kullanım suyu sağlar. Ayrıca, sıcak yaz günleri için soğutma yaparak siz ve aileniz için konforlu ortamlar yaratır.

 

Daikin Altherma Isı Pompası fosil yakıtlara veya elektriğe dayalı klasik bir ısıtma sistemine göre 5 kat daha verimli çalışır. Dış havadaki ısıyı kullanarak daha az enerji sarf eder ve konforu kesintisiz şekilde yaşamaya devam edersiniz. Ayrıca bakım ihtiyacı çok düşük olduğundan işletim maliyeti de minimum seviyededir. Inverter kompresör teknolojisi ile enerji tasarrufunuz çok daha yüksek olur.

 

Daikin Altherma  Isı Pompası doğal bir enerji kaynağı kullanmaktadır. Dış ünite ısıyı dışarıdaki havadan elde eder ve ısıtmayı sağlamak için yeterince yüksek bir seviyeye yükseltir. Daha sonra bu ısı soğutucu borular vasıtasıyla iç üniteye transfer edilmektedir. (Böylece, ilave bir avantaj olarak borular asla donmaz). Kompakt dış ünite delme ya da kazı çalışmaları olmaksızın apartman daireleri de dahil olmak üzere tüm evlere kolaylıkla kurulmaktadır. Dış ünite iki kapasite gamı ile sunulmaktadır

 

Daikin Altherma Isı Pompası iç ve dış ünite sistemlerine ek olarak tüm hidrolik parçaların dış ünite içersinde yer aldığı, monoblok bir sistem geliştirmiştir.Bu yeni sistemde soğutucu akışkan hatları yerine kullanılan su boruları, dış üniteden getirilerek iç ortama döşenir ve böylece montaj işleminin daha hızlı ve kolay gerçekleştirilmesini sağlar.

Daikin Altherma Isı pompasının monoblok farklı modelleri mevcuttur

Bütün ısı pompaları iyi dizayn edilmiş yerden ısıtma sistemleri ile en az elektrik harcar.

 

Eğer yerden ısıtma sisteminiz 50-55 C su besleme sıcaklığına göre dizayn edilmişse daha fazla elektrik tüketecektir.

ALFA BODRUM MÜHENDİSLİK ısı hesaplamalarını 35-40 C besleme suyu sıcaklığına göre gerçekleştirir.

 

Isıtma ve sıcak su sistemi ısı pompası cihazı ile yada güneş enerjisi destekli sağlanır.

Isıtma sistemi yerden ısıtma olması durumunda harcanacak enerji çok daha düşük olacaktır.

Isı pompası cihazlarımız kışın ısıtma ve sıcak su yanında yazında serinletme & soğutma amaçlı olarak kullanılabilir.

Isı pompası cihazlarının serinletme amaçlı kullanımı bir kaç şekilde olabilir.

Eğer aktif soğutma isteniyorsa Fan Coil cihazları kullanılmalıdır. Serinletme için yerden, tavandan ve duvardan serinletmede kullanılabilir.

 

Binanızla ilgili olabildiğince ayrıntılı bilgilerle bize mail yazabilir yada ofisimizde görüşmeye

gelebilirsiniz. Firmamız mühendisleri en uygun çözümü size sunacaktır.

 

Eğer yeni bir inşaatınız var ise mimari projenizi bize mail ile ulaştırınız

 

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız .

 

ALFA BODRUM MÜHENDİSLİK olarak yerden ısıtma , fan coil ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.

 

AMATÖRLER ÜRÜN SATAR, PROFESYONELLER ÇÖZÜM

 

BODRUM DAIKIN ALTHERMA ISI POMPASI SİSTEMLERİ

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.43016.4559
Euro7.08467.1130
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Menüsü
Site Haritası
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret63521